Futsalový svátek v podání víkendových bojů o čelo tabulky

10.02.2013

O víkendu 9.2.2013 se odehrálo další kolo okresní futsalové ligy.
Naše Áčko odehrálo souboje s prvním a třetím celkem tabulky.
Už v před zápasových rozhovorech byly tyto utkání označeny za klíčové na cestě za titulem.
V týmu došlo k vynuceným změnám v kádru a to díky absenci hned několika borců.

Na utkání byli tedy nominováni.
V brance jedinečný Radek Toman.
V obraně trio Ondra Lapeš, Lukáš Kalný a Lukáš Paiskr.
Do útoku se postavili Petr Mašek, Martin Kolman a nováčci Jarda Smejkal a Ondřej Záškoda.

Starlet Jihlava - Palermo 6:3

Branky: Petr Mašek 2, Martin Kolman 2, Ondřej Záškoda, Lukáš Kalný

V prvním utkání jsme narazili na favorizované Palermo, které se sešlo v plné sestavě.
Trenér Starletu zvolil obrannou taktiku s hraním na brejky.
To se vyplatilo po několika málo minutách, když vsítil svou první branku Petr Mašek.
Na 2:0 zvyšoval Martin Kolman, který se svým klasickým kolečkem přes obránce ocitl sám před svatyní a nekompromisně zakončil.
Palermo se nevzdávalo a snažilo se převzít utkání do svých rukou. A tak není se čemu divit, že dosud výborně chytající Radek Toman kapituloval jak Japonsko ve čtyřicátým pátým.

Ve druhé půli se vykartoval hostující Tomáš Pokorný, který se dvakrát svezl na kolotoči Martina Kolmana a putoval předčasně pod sprchy.
Starlet začal hrát přesilovku. Jelikož "přesilovkoví mástři" byli na dnešní den omluveni, otěže museli přebrat jiní.
Po úvodním rozehrání to vypadalo na klasickou Starleťáckou přesilovku. Z předchozích nezdarů se hráči poučili a sehráli ukázkovou přesilovou hru s trpělivou kombinací na jejímž konci stál osamocený Lukáš Kalný a uklízel do prázdné branky.
Stav 3:1 byl pro nás už lepší a začalo se lépe dýchat. Ovšem Palermo opět snížilo. Kanonýr Záškoda nechtěně vložil bodlo do přihrávky soupeře a tečovaná střela skončila za zády překvapeného Tomana.
Šlo do tuhého. Hra se začala přiostřovat a na hráčích bylo vidět, že chtějí dotáhnout svůj tým do vítězného konce.
Reprezentant Petr Mašek ale všem dokázal, čím je pro Starlet nepostradatelný. S ledovým klidem dědy lebedy překonal hostujícího brankáře a postavil Starlet opět na nohy. (4:2)

Palermo začalo kousat a pozvolna se připravovali na Power-Play. Ještě předtím snížili na 4:3 a dostali se opět do hry.
Následující přesilovka byla drtící. Obrana Starletu dostávala co proto, ovšem soupeře dováděla k šílenství.
Dobře fungující souhra celé formace v bránění tu nebyla k vidění hodně dlouho.
Po špatné rozehře Palerma vystřelil jako střela dopředu Martinem Kolman, který podruhé skóroval a zvýšil na 5:3.
Palermo šlo do kolen, hráči Starletu donutili soupeře k dalších chybám a tak zanedlouho se usmálo štěstí i na nováčka
Ondřeje Záškodu, který odčinil svůj předchozí nechtěný vlastní gól a zpečetil výhru Starletu brankou na 6:3.

Starlet Jihlava - Mrákotín 1:4

Branky: Ondřej Lapeš

Druhé utkání s prvním celkem tabulky se začalo opatrně na obou dvou stranách.
Boje se odehrávaly spíše ve středu pole a obrany fungovaly v obou týmech na jedničku.
Po čtvrt hodině hry byl ale obranný val Starletu protržen. Mrákotín hezkou akcí na jeden dotek uklidil balon do naší sítě.
Takřka po pár minutách opět podobná situace z rohu, kdy hráči Mrákotína překvapili naši obranu pohybem a zvyšovali na 0:2.
Za první poločas jsme se k ničemu nedostali. Všechen střelný prach našim borcům zvlhl.

V úvodu druhé půle zvyšoval Mrákotín na 0:3. Starlet se ale nechtěl vzdát jen tak zadarmo. Hecováním se zvýšili obrátky a tým začal na chvíli opět šlapat. Na přihrávku z rohového kopu Záškody si naběhl Kapitán Ondřej Lapeš a prostřelil vše co mu stálo v cestě.(1:3)
Od té doby měl zápas jiný náboj. Ale střelecký svátek se v podání Starletu nekonal. Soupeři se ovšem dařilo a tak po několika tyčích byl Radek Toman opět překonán.

Ať dělal Radek co mohl, více už to prostě nešlo. A tak Mrákotín si připsal další výhru 1:4 a vzal Starletu naději na titul.