Futsalová senzace - otočení zápasu během několika minut

19.02.2013

Blíží se konec futsalové sezóny a naši borci se po týdnu představili na dalším svátku futsalu v Třešti.
Dva předposlední zápasy jsme odehráli s domácími celky. S Černou Smrtí a Playmakers Třešť.

Sestava se od minule moc nezměnila.
V brance nastoupil hbitý štírek Radek Toman.
Do obranné formace se vrátila živoucí legenda Kamil Průcha a po jeho boku nastoupili kapitán Ondra Lapeš a Lukáš Kalný (přezdívaný bílý Marcelo).
V útoku nastoupili Lukáš Paiskr, Petr Mašek, Dalibor Mašek a Ondřej Záškoda.

K týmu se připojil během druhého zápasu rychlonožka Adam Průcha.

Starlet Jihlava - Černá Smrt CF  (0:0) 2:0

Branky: Petr Mašek, Kamil Průcha

Do zápasu jsme vstoupili tou správnou nohou a nic nenechali na pochybách. Skvělou obranou a propracovaným útokem jsme se dostávali do šancí.
Pouze vstřelit branku tomu chybělo. Nakonec se to ale podařilo. Hráči svým nezachytatelným pohybem rozvířili obranu soupeře a po akci Mašek - Paiskr. Nejprve druhý zmiňovaný mířil do tyče ovšem Petr Mašek se z druhé vlny už nemýlil a zahodil svou dělovkou gólmana domacich do brány i s míčem.
Zápas jsme kontrolovali a soupeře jsme nepustili do sebemenší příležitosti. Všechny nadějné akce soupeře pochytal výborný Radek Toman, který si kráčel pro první nulu našeho týmu v sezoně.

Hráči Černé Smrti chtěli zvrátit osud zápasu a vyrovnat. Jejich důrazná hra byla znát na vzrůstajícím počtu faulů na tabuli. Ovšem naši borci zachovali klidnou hlavu a s obětavostí, přehledem a hlavně zodpovědností kontrolovali utkání.
Hřebíček do rakve přidal po krásné akci nestárnoucí Kamil Průcha, který zvýšil na 2:0.

V posledních sekundách jsme drželi míč na svých futsalovkách a došli si tak pro další výhru a hlavně první čisté konto Radka Tomana v sezoně.

Starlet Jihlava - Playmakers Třešť (1:3) 5:4

Branky: Adam Průcha 2, Dalibor Mašek, Petr Mašek, Kamil Průcha

Po hodinové přestávce jsme se nachystali na další zápas s mladíky z Playmakers.
Že to nebude jednoduché utkání jsme věděli už z dřívějších utkání a prognózy potvrdili i internacionálové v Třešťském deníku před zápasem.

Do zápasu jsme vstoupili vcelku ležérně a během chvilky prohrávali už 0:3.
S týmem to vypadalo dosti podivně. Ovšem nikdo neskládal zbraně.
V půlce poločasu se připojil Adam Průcha, který se svým hbitým pohybem proskákal až k bráně soupeře a snížil minutu před koncem poločasu na 1:3.

Tato branka Starlet doslova nakopla. Jiskra naděje a hlavně odhodlání bylo vidět na každém z hráčů.
Ve druhém poločase se stalo něco co nikdo nečekal. Starlet začal opět vířit pohybem a soupeře doslova rozebral.
Nejprve přidal svou druhou branku v zápase Adam Průcha. Během minuty se přidal i kanonýr Petr Mašek, který vyrovnal na 3:3.

Na koně nás posadil Dalibor Mašek, který po individuální akci skóroval a se slovy: "Já Vám to říkal, že ho dám." poslal náš tým do vedení.
Něco neskutečného uzavřel Kamil Průcha svou druhou brankou. A opět potvrdil svou rozvážnou koncovkou, že patří mezi neútočnější beky soutěže.

V závěru utkání soupeř zdramatizoval průběh zápasu brankou na 5:4.

Rozhodčí p. Kříž důrazným hvizdem ukončil utkání a senzaci v podobě 4 minutového otočení zápasu.
Při pohledu na tento zápas nezůstaly oči přítomných divaček a diváků suché blahem.