31.03.2016

Starlet „B“ – FC Jiřín 8:2 (5:0)

Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Lukáš Paiskr, David Votava, Tomáš Zamazal

Branky:  Zamazal T. 4x, Lapeš O., Matoušek R., Paiskr L., Buček L.

K premiérovému zápasu ve 4. lize nastoupil náš tým v lehce posílené sestavě. Obranný val vyztužila nová posila, David Votava.

Tým, natěšený po dlouhé zimní pauze na první zápas na novém hřišti, do utkání doslova vlétnul, když už v první minutě otevřel skóre zápasu O. Lapeš. Klíčový pro náš tým se ukázal pozdní příchod gólmana soupeře, který se do zápasu zapojil až v 11. minutě zápasu. Tohoto faktu jsme dokázali patřičně využít, neboť již v 10. minutě jsme díky gólům Zamazala a Matouška vedli již 3:0.

Herní převaha našeho týmu však nepřestávala. Soupeřova hra byla plná nepřesností, kterých do konce první půle dokázal 2x velmi dobře využít nejlepší střelec utkání Zamazal. Ve druhé části utkání se obraz hry příliš nezměnil. Starlet si nejen pohodlně hlídal svůj náskok, ba naopak, dokázal po pohledných akcích zvýšit na 8:0 po brankách Bučka, Paiskra a Zamazala.

Až posledních 10 minut utkání přineslo první branky soupeře. Po zvolnění tempa našeho týmu se střelecky prosadili Fila a Vondruška, jejich branky však znamenaly pouze kosmetickou úpravu celkového výsledku, který zcela jasně hovořil ve prospěch Starletu.

Starlet tak svůj první zápas ve 4. lize zvládnul na jedničku a doufal v podobné výkony i v dalších zápasech.